Ким Јонг-Ун ги испрати да ги бодрат своите спортски натпреварувачи  на  овие зимски олимписки игри во Пјонгчанг но истовремено и да го  привлекуваат вниманието на спортистите љубителите на зимските спортови но и на  медиумите.

Избраните атрактивни  девојки инаку студентки се вистински следбеници на севернокорејската идеологија имаат двојна улога. И да навиваат на  својствен начин  и да ги подобрат односите со Јужна Кореја и со останатиот свет .

Датум на објава: вторник, 13 февруари 2018 во 09:44
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:03

коментари

остави коментар