Мараши во моментов студира на Музичката академија во Тирана, а желба и е да стане професионална музичарка.

Дваесет и едногодишната Албанка е активна и на социјалните мрежи, а на инстаграм ја следат повеќе од 178.000 луѓе.

Оваа девојка е меѓу најатрактивните од својата земја, а многумина за неа изјавуваат дека нема конкуренција.

Се појави и во неколку видео спотови, како и во еден од најпопуларните минатата година кој има повеќе од 400 милиони прегледи на Јутуб.

Датум на објава: понеделник, 12 февруари 2018 во 19:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар