Сега е толку посветена на вежбањето, што за теретаната изјавува дека е нејзиниот втор дом.

Ова се нејзините вежби и совети кои треба да ги следите доколку сакате да го доведе своето тело до совршенство.


 

Innovative glute attack!🍑 -Complete booty routine for your next glute workout! Let me train you for 60 days for your needs, starting now, and hey! Prepare for that "holy-crap-I-did-it-moment" in a couple of months. Get the app Fitplan now, and let's work together to reach your goals, LINK IN MY BIO! The 3 best before and after pictures posted on Facebook "Fitplan Community" between May 1st-15th wins a complete @one0one_101 outfit and a personal congratulation video message from me. Are you with me? Let's do it! (Guys, I recommend you to work out with @sergiconstance, he’s has a similar competition going on with his Fitplan!) ESPAÑOL: Ataque de glúteos!🍑 -¡Completa tu rutina de glúteos para tu próximo entrenamiento! Déjame entrenarte por 60 días para todas tus necesidades, empezando ahora, y ¡oye! Prepárate para ese momento de “guau-mira-este-trasero" en unos meses. Descarga ya la aplicación Fitplan, y trabajemos juntos para alcanzar sus objetivos, ¡enlace en biografía! Las 3 mejores fotos de antes y después serán publicadas en Facebook "Fitplan Community" entre el 1 y el 15 de mayo y también ganaran un conjunto completo de @one0one_101 y a demás un vídeo mandándote un mensaje personal de felicitaciones de mi parte. ¿Estás conmigo? ¡Vamos a hacerlo! (Y para los Chicos, les recomiendo que entrenen con @sergiconstance, él tiene un entrenamiento espectacular con su Fitplan!)

A post shared by Michelle Lewin (@michelle_lewin) on


„Ништо не ме мотивира повеќе отколку кога ќе видам нов мускул, убаво извајан на своето тело. За секој резултат потребно е многу труд и време“ – изјави Мишел во интервју за „ SimplyShredded".

Со бодибилдингот и фитнесот почна да се занимава постепено.„Некогаш потребни се месеци интензивен тренинг за да се формира мускул. Јас вежбам многу долго за да имам вакви стомачни мускули“ – признава таа.

А сега, после толку работа и труд не постои некој кој останал рамнодушен на нејзиниот изглед. И се воодушевуваат подеднакво и мажите и жените.

А за дамите, таа има еден одличен совет за постигнување на совршен задник.


 

Did I just hear “lazy Sunday”? @lee_lhgfx

A post shared by Michelle Lewin (@michelle_lewin) on


Според неа клучот е во повторувањето на чучњеви и константна работа. Исто така препорачува и протеинска исхрана.

А кога станува збор за нејзината омилена програма за вежбање таа секогаш одговара:

„Кардио вежбите ми се омилени. Обожавам да се потам“.

Мишел има скоро 13 милиони фанови на инстаграм, а на својот јутуб канал редовно објавува снимки од теретана.

Датум на објава: вторник, 06 февруари 2018 во 12:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар