На седницата, како што е најавено, ќе се обратат вицепремиерот Бујар Османи, шефот на дипломатијата, Никола Димитров, и амбасадорот на ЕУ во Македонија, Самјуел Жбогар.

бугарија на 1 јануари го презеде ротирачкото претседателство со европската унија за наредните шест месеци. Програмата на претседателството на Бугарија вклучува околу 1500 состаноци и состаноци на највисоко ниво во Брисел и Стразбур. Македонија во овие шест месеци очекува почеток на преговорите со ЕУ.

Датум на објава: недела, 14 јануари 2018 во 15:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар