„Медицинскиот преглед во воената болница „Валтер Ред“ е исклучително успешен. Претседателот има одлично здравје“, изјави лекарот Рони Џексон, кој претходно беше задолжен за прегледи на неговиот претходник, Барак Обама. Детали од прегледот ќе бидат соопштени следната недела.

Во американската јавност почната е дебата за менталните способности на американскиот претседател по објавувањето на контроверзната книга „оган и бес“, во која се наведува дека опкружувањето на Трамп се сомнева во неговата психична стабилност за да владее.

Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 17:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар