Телохранителите на 73-годишниот земан веднаш ја совладаа младата жена и го одведоа земан на безбедно. Фаворитот на изборите кои почнаа вчера, а завршуваат денеска, се врати по неколку минути за да го даде својот глас и рече дека се чувствува „почестен“ што исто како папата бил мета на активистка на Фемен. Земан инаку важи за проруски настроен.

Тој имаше средба со рускиот претседател путин во ноември, во сочи.


Датум на објава: сабота, 13 јануари 2018 во 16:33
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:39

коментари

остави коментар