Министрите Димитров и Коѕиас  вчера  повторија дека е реално да се очекува  решение на спорот.

Освен директните разговори меѓу двајцата министри во наредниот период не се исклучува и средба меѓу премиерите Заев и Ципрас.

Во јавноста веќе се отворија повеќе дилеми дали предлозите Нова, Горна или Северна Македонија се прифатливи за нас.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Гоце Михајлоски разговараше со универзитетскиот професор Тони Дескоски.

Целиот разговор погледнете го во видеото.


Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 18:09
Гоце Михајлоски
Обновено во: 18:31

коментари

остави коментар