Американскиот претседател сепак потврди дека користел остар речник . Тој на твитер напиша дека не користел навредливи зборови против Хаити , Ел Салвадор и Африканските држави и не ги нарекол дека се ѓубре .

Ваквата изјава доаѓа по острите реакции од Обединетите нации и од Африканската лига за навредливиот тон кон мигрантите кои доаѓаат од овие земји . Обединетите нации го нарекоа Трамп расист. 

Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 14:37
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар