Листата ја објави српски „Телеграф“ и наведува дека САД на српската пејачка Цеца не и ги простува гревовите од бракот со Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кој го оценуваат како воен злосторник и криминалец.

Војислав Шешељ на црната листа е поради воената реторика, иако е ослободен во Хаг. Тој има и блокирани сметки во САД, каде што заработувал како преведувач.

Последен на списокот се најде и началникот генералштабот, Љубиша Диковиќ, на кого амбасадата одбила да му издаде виза. Тој требало да патува во САД за да одржи предавање.


Датум на објава: петок, 12 јануари 2018 во 09:16
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:16

коментари

остави коментар