Бројот на жртвите во поплавите во Калифорнија достигна до 17 и с еочекува да се зголеми . Најмалку 48 лица се пријавени за исчезнати .
Поплавите ги зафатија и куќите на Холивудските ѕвезди , како Опра Винфри , која во драматично видео среде кал опишува што се случило со нејзиниот имот вреден 50 милиони долари.
Во областа Монтесито се уништени речиси сите куќи , а токму таму живеат голем број ѕвезди . 

Главниот автопат е целосно уништен , целата област е без струја , додека малку надеж за оние кои не се евакуираа е воспоставувањето на железничкиот сообраќај , кој два дена беше во прекин .  
Датум на објава: четврток, 11 јануари 2018 во 19:58
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 20:57

коментари

остави коментар