Турција нема на Американците да им испорача ниедно лице осомничено за тероризам , доколку Вашингтон не го екстрадира имамот Фетула Ѓулен ,  обвинет во Анкара за мозок на неуспешниот воен удар во 2016, изјави денеска претседателот Реџеп Таип Ердоган .

,, До сега на САД им испорачавме 12 терористи , а тие нам не ни го вратија оној кој го бараме . Тие само измислуваат изговори . “ ,  рече Ердоган на прес конференција . 

Датум на објава: четврток, 11 јануари 2018 во 19:28
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 19:33

коментари

остави коментар