Малата Зајнеб се гледа како оди по улицата фатена за рака со непознат маж. Тоа е последен пат да биде видена жива.

По неколку дена нејзниното тело било најдено на депонија , каде била фрлена откако е силувана и убиена.

Смртта на девојчето предизвика масовни протести во Пакистан. Целиот свет е згрозен , а на социјалните мрежи е покрената акција за правда за Зејнаб , со која се бара од властите итно да ги најдат силувачите и заслужено да ги казнат.

За последните два дена само на Твитер на повикот реагирале над 600 000 корисници.

Датум на објава: четврток, 11 јануари 2018 во 16:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар