За прв пат на насловната на списанието што со децении важеше за ,,машко “ , се појави трансродов модел . 21 годишната Фарфала е позната во Германија по учеството во реалити шоу.
Главниот уредник на списанието навел дека Џулијана е убав пример колку е важна борбата за самодокажување. Фарфала е родена како Паскал Радермахер во градот Брисгау , Јужна Германија .

Уште во раното детство знаела дека е заробена во туѓо тело и на 16 годишна возраст веќе почнала со операциите за смена на полот.

На социјалните мрежи таа напиша дека е ,,супер горда “ што ќе се појави на насловната страница на списанието.


 

Starting the day off with coffee before the shoot today📸

A post shared by Giuliana Farfalla (@giuliana_farfalla) on

Датум на објава: среда, 10 јануари 2018 во 18:01
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:11

коментари

остави коментар