Сепак, таа предизвика најмногу критики и осуда на социјалните мрежи.

Овој пат, иако во својот препознатлив манир, Бланка успеа да шокира и да не биде во тоа единствена.

Иако и покрај молбите на “женското холивудско движење во црно“ се прошета во црвен фустан, сепак беше единствената со ваква провокативна модна облека, која овој пат не беше неопходна.

Foto: Getty

Ваквото нејзино појавување без долна облека, со длабок шлиц во црвен фустан, не наиде на разбирање од публиката и присутните холивудски ѕвезди кои очекуваа солидарност околу идејата јавно да се зборува за проблемот со злоставувањето и сексуалното вознемирување во филмската индустрија.

Foto: Getty

Така релативно непозната по улогите, а препознатлива по стајлингот, актерката очигледно сакаше да ги искористи “своите пет минути“.

Се појави во друштво на долгогодишниот партнер Џон Севиџ (68) и не обрнуваше многу внимание на критиките и негативните коментари.

Foto: Getty

Датум на објава: понеделник, 08 јануари 2018 во 17:34
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар