Тој клекна пред Парис на скијачката патека во Аспен ја отвори кутијата со прстен украсен со дијамант во облик на круша и ја запроси својата атрактивна девојка.

Зилк клечењето пред Парис го чинело околу два милиони долари, не сметајќи  ги трошоците за пат и престој во монденскиот Аспен, пренесуваат американските медиуми.

 

The most romantic moment of my life! 😍💎 #Engaged 👰🏼

A post shared by Paris Hilton (@parishilton) on


Идејата за прстен со дијамант во облик на  круша Зилк ја пронашол во разговорите со својата сакана , која во една пригода му кажала дека сака дијамант како на својата мајка во облик на круша. 

Датум на објава: четврток, 04 јануари 2018 во 10:31
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:19

коментари

остави коментар