Изборот, се разбира, е доста тежок, затоа што секој од нив им различни перцепции за убавина.

Ви претставуваме листата на Рен ТВ за најсексапилните девојки од целиот свет.

Пиа Алонсо Вурцбах, модел

Девојчето ја освои круната пред две години на Мис Универзум на Филипините. Сега Пиа работи како модел и актерка.Емили Кларк, актерка

Британската филмска актерка Емилија Кларк ја освои славата по нејзината улога во серијата “Игра на тронови”, каде што девојката ја игра една од главните улоги.Адријана Лима, модел

Супер моделот работи со најдобрите агенции во светот и ја претставува Victoria Secret. Адриана е на второто место во листата на Форбс меѓу најплатените модели. За една година заработува повеќе од 9 милиони долари.Пријанка Чопра, актерка

Познатата актерка на индискиот Боливуд е Мис на светот за 2000 година. Таа е повеќе вклучена во табелите на странските публикации како најименувана убавицана на Азија. Минатата година, Chopra глумеше во американската драма Quantico.Амбер Хард, актерка

Американската актерка стана позната по снимањето на филмот “Никогаш не се откажувај”. Во 2015 година, Амбер Хард стана сопруга на холивудската ѕвезда Џони Деп, но наскоро потоа парот се раздели.
Пикси Лот, пејачка

Девојката призна дека нејзиниот стил на изведба се најде под влијание на работата на Витни Хјустон. “Маma Do” и ја донесе пејачката слава во 2009 година. Шест нејзини ЦД-а беа меѓу првите десет.Дипика Падуконе актерка

Друга боливудска актерка беше вклучена на листата на најубавите и успешни жени во светот. Елегантна и секси, Paducone не излегува од листата на најубавите девојки во Индија. Неодамна на неа и беше понудена да игра важна улога во продолжувањето на филмот Три X. Во улогата на еден од ликовите се врати и Вин Дизел.Датум на објава: понеделник, 01 јануари 2018 во 11:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар