Ѓоко Поповски во предметот на СЈО, познат како „Триста“ за злоупотреби со набавката на 300 возила за потребите на полицијата. Тимот на Јанева за него бараше, но не доби притвор. Одземен му е пасошот, а мора еднаш во неделата да се јавува во судот.

На 26 мај, специјалното јавно обвинителство под судот побара замрзнување на недвижен и движен имот на првообвинетиот во случајот „Триста“, откако оштетено лице пријавило имотно-правно побарување. Кривичниот совет го усови предлогот на СЈО. Апелациониот суд одлучи во предмет бомбите да бидат доказ во постапката.
Предметот го суди Лидија Петровска.

Датум на објава: среда, 15 ноември 2017 во 08:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар