Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Од Автомото сојузот на Македонија со потсетување дека од утре во сила стапува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 март 2018 година. 

Датум на објава: вторник, 14 ноември 2017 во 20:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар