Во соопштението на Кабинетот на турскиот премиер Бинали Илдирим се наведува дека новото продолжување на вонредната состојба би требало да стапи во сила од среда 19 јули.

Вонредната состојба во Турција беше воведена по неуспешниот обид за воен удар до јули минатата година и отогаш е постојано продолжувана на период од три месеци.

Датум на објава: понеделник, 17 јули 2017 во 17:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар