Овој млад Французин е првиот човек во светот што успеал да се спушти на длабочина од 95 метри и да се врати на површината.

Неговиот нареден план е да нурне и до 100 метри, но се уште не соопшти кога тоа ќе го направи.

Датум на објава: понеделник, 17 јули 2017 во 10:13
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:47

коментари

остави коментар