Двајцата качени на мопед час и половина им фрлале киселина в лице на пешаците на повеќе локации низ североисточниот дел на Лондон .

Петмина се повредени , од кои еден човек е во животно загрозувачка состојба .

Најпрвин ноќеска двајцата нападнале еден 32 – годишен човек , му фрлилер киселина в лица , а потоа му го украле моторот од кој ги извршиле нападите . 

Датум на објава: петок, 14 јули 2017 во 12:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар