Ако имаш помеѓу 19 и 27 години, доколку сакаш да работиш со професионалци од областа на медиумите, и ако сакаш да бидеш иден новинар, репортер, монтажер, актер во серии, видео или аудио миксер, тогаш:

Задолжително прати CV со слика, или уште подобро, наместо твоја фотографија – сними кратко клипче со твојот мобилен во кој ќе ни кажеш која позиција во нашиот медиум ти е најпривлечна и зошто и прати ни ги на
desk2@kanal5.com.mk

Ние ќе ти го дадеме нашето знаење, и доколку си талентиран ќе бидеш дел од тимот на Канал 5 ТВ

Те чекаме!

Датум на објава: среда, 12 јули 2017 во 12:58
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:59

коментари

остави коментар