Така беше и синоќа на тенискиот Грен Слем во Вимблдон.

Погледаните на публиката наместо кон теренот беа вперени кон свечената ложа на централниот терен во Вимблдон.

Славниот Дејвид Бекам  на мечот меѓу  големиот шампион Рафаел надал и Жил Милер се појави во ВИП лошата на централниот терен во друштво на својата мајка Сандра. 

Датум на објава: вторник, 11 јули 2017 во 16:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар