Новото Порше 911 ГТ2 Рс го движи битурбо боксер мотор со неверојатни 700 кс и 650 коњски сили.

Овој спортски автомобил од 0 до 100 километри на час може да достигне за само 2,8 секунди.

Максималната брзина на ова супербрзо Порше 911 е неверојатни 340 км/ч.

Датум на објава: вторник, 11 јули 2017 во 14:04
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар