Според таблоидите наводно бракот на Новак и Јелена Ѓоковиќ е во криза поради готвачката на сестрите Вилијамс.

Лорен вон дер Пол  веднаш ги отфрли овие шпекулации:

-Новак е одлично момче , му помогнав околу исхраната поради тоа што е мој пријател, одговори готвачката на сестрите Вилијамс, напиша на социјалните мрежи 33- годишната Лорен.

 

When world no 1 @djokernole is your fan lol! Not to be bragadoscious but I'm kinda a big deal 🏆💁👑

A post shared by Chef Lauren Von Der Pool (@queenofgreen) on


Готвачката на сестрите Вилијам се запознала со Ѓоковиќ уште во 2012 година  кога му давала совети околу исхраната.

Инаку како по некое непишано правило за време на Вимблдон медиумите посебно таблоидите секогаш пишуваат за приватниот живот на Новак Ѓоковиќ и за наводните проблеми во неговиот брак.

Како одговор на сите овие шпекулации на таблоидите  популарниот Ноле на социјалните мрежи објави фотка на која е во прегратки со сопругата Јелена со коментар:

-Мојата сродна душа. 

Датум на објава: понеделник, 10 јули 2017 во 16:23
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар