Луксузниот брод кој е направен во 2006 година можеше да прими 4000 патници. Но за жал на 13 јануари 2012 година Коста Конкордија удри во подземни карпи и делумно потона во близина на Италија.

Фотографот Џонатан Данко Киелковски имаше прилика да направи фотографии од внатрешноста на бродот по катастрофата.

Погледнете како изгледа сега бродот:

Датум на објава: понеделник, 10 јули 2017 во 12:05
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:07

коментари

остави коментар