- Зошто мораат да огранизираат геј паради?

- Можни ли се истополови бракови во Македонија или посвојување на деца од страна на геј припадници?

- Како ги преживува геј популацијата Хомофобијата и трансфобијата во „Само вистина“ во Вестите во 18 часот ќе дебатираат Антонио Михајлов - Претседател на субверзивен фронт и Душко Миновски - комисија за антидискриминација.

Датум на објава: понеделник, 10 јули 2017 во 11:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар