Раперот на пејачката и напишал писмо две години подоцна, кога бил во затвор поради физички напад.

„Никогаш не сакав да те повредам, но врска со црномурест маж може да ја загрози твојата кариера“ – напишал раперот.

Тој на Мадона и понудил пријателство.

Сакам да внимаваш бидејќи луѓето не се чесни како што се чинат“ – напишал Тупак.

Љубовното писмо се продава на аукција, а почетната цена е околу 90.000 долари.

Раперот го убија во 1996 година, кога имал 25 години. Убиецот не е откриен. Потсетувам, пејачката и актерката Џада Пинкет Смит (45) незадоволна е од начинот на кој филмот „All eyez on me” ја прикажува нејзината врска со покојниот рапер.

Мојата романса со Тупак ми е предрагоцена за сцените во филмот да ги сметам за вистинити“ – изјави Џада.Датум на објава: четврток, 06 јули 2017 во 17:02
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:07

коментари

остави коментар