Кон крајот на деведесеттите години на минатиот век мексиканските теленовели заживеаја на малите екрани, а луѓето воодушевено го следеа расплетот на љубовните ситуации, но и најзгодните актери.

Еден од најпопуларните дефинитивно е Фернандо Колунга, кој глумеше во „Есмералда“, „Вистинска љубов“, „Зора“....


 

Mi eterno novio jajaja 😂 lo quiero 😱 lo mas guapo #Miamor #UnamorColunga #fernandocolunga

A post shared by ActoresMexico 🌵 (@actores22516_) on


Згодниот Мексиканец воодушеви со својата појава, а освен тоа се појавуваше и во сапуници, тој глумеше во преку 200 филмови.


 

A post shared by Fernando Colunga (@fernandocolungatv) on


Денеска Фернандо има 51 година, а многумина изјавуваат дека изгледа многу помладо и оти сега е во најдобрите години.

Затоа во магазинот „Гламур“ два пати по ред го прогласуваат за најсексапилен аткер.

Датум на објава: четврток, 06 јули 2017 во 15:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар