Во седиштето на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети со претседателот на СДСМ Зоран Заев ги договараа ресорите во кабинетот на мандатарот Заев.
Во текот на викендов се очекува слични средби Заев да има и со лидерите на Беса и на Алијанса , Касами и Села, со цел и пред законскиот рок да го соопшти составот на новиот владин кабинет.

Средбата Заев Ахмети во седиштето на СДСМ  ја следеше  Весна Велкова Тодоровска . Има ли информации за поделба на ресорите ?
Во видеото погледнете го целиот извештај.


Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 15:08
Весна Велкова Тодоровска
Обновено во: 15:10

коментари

остави коментар