Судот ќе треба да го преиспита решението со кое кочан беше пуштен на слобода. Судијата вчера му одреди мерка на претпазливост , а бизнисменот  понудил гаранција од околу милион евра. Рокот во кој кривичниот совет треба да одлучи е 48 часа.

 

Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 13:48
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар