- Доделувањето на мандатот на Заев, крај на дилемите, планира ли некој да го загрози унитарниот карактер на Република Македонија.

Колку е жива тиранската платформа и дали е концепт во делувањето на партиите на Албанците. Можеа ли да се избегнат тепањата на пратеници и новинари на 27-ми април - смислено сценарио или ситуација која излегла надвор од контрола.

Само локални или и предвремени парламентарни избори .

Дуел на Оливер Спасовски и Никола Тодоров во дебатата „Само вистина“ во Вестите во 18 часот.
Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 11:08
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:22

коментари

остави коментар