Извори во коалицијата предводена од СДСМ велат дека најверојатно  министерски позиции ќе добијат експонираните во јавност партиски функционери.
И во ДУИ молк. Засега не се лицитира ниту со министерски позиции на кој типуваат, ниту со кандидати за министри.

Се ќе биде појасно по, за денеска најавената средба меѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети.

Од Беса најавија дека ќе одржат  централно претседателство денеска или утре.Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 08:51
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар