Принцот Хари е во мошне добри односи со кралицата Елизабета Втора, својата баба, и покрај сите испади кои ги приреди на британското кралско семејство во своите дваесетти.

Овие вести доаѓаат неколку дена откако портпаролот на Вестминистерската палата откри дека на принцот Хари ќе му биде дозволено да се венча со неговата девојка, која веќе еднаш била во брак, во истата црква во која се венчаа и принцот Вилијам и војвотката Кетрин, но и принцот Чарлс со принцезата Дајана.
коментари

остави коментар