Момче старо 12 години со истрел од пушка и пресудил на врсничка, а трагедијата ја прикажал на социјалната мрежа Фејсбук. Сепак, аргентинската полиција во моментов, убиството го третира како несреќен случај.

Трагедијата се случила во гратче, недалеку  од Санта Фе. На видеото се гледа како момчето држи пушка и потоа испукува еден куршум, кој според полицијата, завршил во лицето на девојчето.  Минатиот месец Тајланѓанец ја уби 11-месечна ќерка, по што се самоуби, а грозоморниот чин го објави на социјалните мрежи.


Датум на објава: четврток, 18 мај 2017 во 15:08
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 15:09

коментари

остави коментар