Портпаролот на актерот го потврди ​​интимниот настан пред изданието Рeople.

Изведувачот на улогата на Шелдон Купер го криел избраникот на своето срце во текот на цела една декада.

Дури во 2012 година Парсонс откри во интервју за “Њујорк тајмс” дека е геј и излегува со маж.

Следната година тој ја посвети на својата сакана “половина” Тоди Спивак победата на Emmy Awards.

Датум на објава: вторник, 16 мај 2017 во 16:02
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:33

коментари

остави коментар