Нашата шармантна претставничка вечерва храбро, сама на големата сцена ќе ја маѓепсува Европа. Таа во видео разговор со Канал пет побара поддршка од сите и вети влез во финалето.

Сигурен влез во финалето и најдобар пласман за Македонија оваа година на Евровизија, предвидуваат граѓаните.

Многу среќа и успех за Јана! Таа со „Dance alone“, настапува трета по ред, на оваа втора полуфинална вечер од Евровизија, што се одржува во Киев, Украина.

Датум на објава: четврток, 11 мај 2017 во 17:58
Катерина Капкоска
Обновено во: 11:00

коментари

остави коментар