Роднините на детето за локалните медиуми објасниле дека тоа гледало цртан филм во кој главниот лик скока од прозор со чадор. Го сторило истото, и чадорот го спасил како падобран! Детето било повредено но по операцијата и медицинската нега, лекарите велат дека не е во животна опасност.

Ова не е прв случај во Кина, деца да прават опасни работи кои ги виделе на цртан филм. Повеќе прочитајте тука.

/извор: www.straitstimes.com

Датум на објава: петок, 21 април 2017 во 21:26
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар