Од синоќа елисејските полиња, каде се случил нападот се под  засилена контрола  од полицијата, а на граѓаните им се советува да го избегнуваат центарот на Париз.

Во овој напад еден полицаец е убиен, а уште двајца се ранети.

Инцидентот се случува на само неколку дена пред првиот круг од претседателските избори во франција закажани за во недела.

Тероризмот и заканата од исламските милитанти беа главна тема во кампањата која ветува голема неизвесност.

Датум на објава: петок, 21 април 2017 во 09:27
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар