За во понеделник, ден пред доаѓањето во тирана на германскиот преговарач за надмнување на политичката криза во Албанија, Дејвид Мекалистер, кој е претседавач со комисијата за надворешни работи на европскиот парламент, опозицијата најмалку еден час ќе ги блокира патиштата.

Датум на објава: петок, 21 април 2017 во 09:25
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 10:31

коментари

остави коментар