Шокираните туристи не можеа да веруваат што гледаат пред себе, а некои успеаја и да направат снимки од несекојдневниот настан.

After crossing the whole fountain, he was arrested


Тој мино заминува со полицаецот, но италијанските медиуми подоцна јавија дека сепак се обидел да побегне.

Сега е обвинет за насилство над полицаец и давање отпор при апсење.

Ова не е прв пат да се плива во италијанските фонтани кои претставуваат културно наследство, но во повеќе случаи тоа го правеле туристи со што предизвикувале револт кај локалното население.

Меѓу последните инциденти е и оној кога маж од Еквадор ги напиша имињата на својата сопруга и ќерка си, на Колосеумот! Се разбира, беше уапсен.

Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 16:38
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 17:05

коментари

остави коментар