Бидејќи во Америка најмногу се користи Ајфонот многу сопственици биле паметни, па ја активирале апликацијата „FindMyPhone”.

Сепак, на крајот било многу чудно кога речиси 100 украдени телефони воделе до ист човек кој обезбедувањето го запрело на влезот, а во ранецот имале што да видат.

Во него се наоѓале 100 телефони, главно Ајфони!Триесет и шестгодишниот Реиналдо Де Хесус Енао бил уапсен и приведен, но верувале или не, него го нарекуваат херој.

„Го ризикуваше својот живот да ги спаси нашите профили на социјалните мрежи од предосадните слики од фестивалот“ – беа само дел од саркастичните коментари.

Датум на објава: вторник, 18 април 2017 во 16:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар