Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија „Стандард оил“. Дејвид Рокфелер беше успешен банкар и сопственик на групација банки.

Пред две години ја имаше шестата трансплантација на срце.

Датум на објава: понеделник, 20 март 2017 во 16:32
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:26

коментари

остави коментар