Имено, Федерер неодамна на фејсбук објави интересно видео  во кое заедно со колегите Григор Димитров и Томи Хас  пеат во придужба на клавир
Овој спот доби и интересен додаток, тенискиот шоумен Новак Ѓоковиќ исто така ги покажа своите пејачки способности.

Инаку победникот на Индијан Велс Роџер Федерер  својот нов бенд го нарече „Еднорак бекхенд бојс“.

Датум на објава: понеделник, 20 март 2017 во 10:02
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:48

коментари

остави коментар