- Знам дека деновите ми се изброени и тоа ми е најголема грижа. Морав да престанам да пијам и правам се што може да се направи против ракот, јадам што треба, не јадам што не треба - изјави Мајкл Кејн.

Кејн вели дека се надева дека ќе живее барем уште две години, за да ги гледа како растат своите внуци - шестгодишните близначиња и седум годишниот внук.

Во интервјуто за „The Sun“ Кејн вели дека ако не била неговата сопруга Шакира, досега ќе бил одамна мртов.

-  Без неа одамна ќе бев мртов. Јас пиев по едно шише вотка дневно и пушев по неколку кутии цигари - рече Мајкл Кејн.

Fit and healthy: The Oscar-winner - who has shed 30lbs on his health kick - admitted that he hopes to live at least another two years so he can be around for his grandchildren


Датум на објава: недела, 19 март 2017 во 17:00
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 18:58

коментари

остави коментар