Оваа нивна идеја предвидува бркање на илјадници наставници и професори од своите работни места. Но, тоа не е ништо ново.

Бркањето луѓе од работа е традиционална вредност на поразениот СДСМ кој своевремено без работа остави повеќе од 200.000 граѓани, чиишто семејства преживуваа на работ на егзистенцијата.

За среќа, планот на СДСМ нема да се реализира.

Мнозинството граѓани гласаа за програмата реално, во која такво нешто не е предвидено. Напротив, предвидовме отворање на нови работни места, е наведено во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ.

Датум на објава: петок, 17 февруари 2017 во 15:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар