Џејн Паркс која имала само 17 години кога добила 1 милион фунти на лото, изјавила дека посакува никогаш да не го купела добитното ливче.

image001.png

Сега Џејн има 21 година и посетува доктор поради стресот кој што го имала во животот последниве 4 години.

Таа изјавила дека планира да ја тужи компанијата која го организира лото извлекувањето поради тоа што парите и го уништиле животот.

„Мислев дека животот ќе ми е многу поубав но животот ми стана десет пати полош. Посакувам никогаш да немав толку пари, животот сигурно ќе ми е многу поедноставен“, изјавила Џејн.

Датум на објава: недела, 12 февруари 2017 во 21:53
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:54

коментари

остави коментар