Тие се дел од одговор на американскиот претседател Барак Обама на загриженоста на НАТО сојузниците поради Русија.

Тоа е најголемо американско ангажирање во европа во изминатите неколку децении.

Повеќе од 80 тенкови и стотина оклопни возила пристигнаа во Германија и сега се префрлуваат кон Источна Европа по патишта и железница, наведува Би-Би-Си. 

Датум на објава: четврток, 12 јануари 2017 во 10:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар