Според директорот на железничкото претпријатие „Србијавоз“, Југослав Јовиќ, при несреќата потешко се повредени четири лица, додека останатите 18 минале со полесни повреди.Според извори во српското министерство за градежништво, сообраќај и инфраструктура, несреќата се случила кога патничкиот, што сообраќал на релација Нови Сад – Сомбор, удрил во последниот вагон од товарната композиција што се движела пред него.


Датум на објава: четврток, 12 јануари 2017 во 09:35
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:18

коментари

остави коментар