Како што соопшти денеска МВР, кражбата се случила во 12:50 часот откако сторителот, заканувајќи се со огнено оружје, од вработената го одзел прометот и го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за негово пронаоѓање и целосно расчистување на случајот. 

Датум на објава: среда, 11 јануари 2017 во 13:18
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар